محصولات یکبار مصرف

محصولات یکبار مصرف
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
نیلی بلاگ

 

یکی از نکات مهمی ‌که می‌توان برای گرانول در نظر داشت کیفیت گرانول است، در این زمان است که می‌توان گفت که برای استفاده از مواد پلاستیک گرانول باید نکاتی را در نظر داشت که این نکات می‌توانند تا چه‌ اندازه با کیفیت باشند و مورد استفاده قرار داده شوند.

بنابراین کیفیت گرانول بسیار مهم است که این کیفیت به چه میزان می‌تواند در ساختاری که برای پلاستیک مورد استفاده قرار داده می‌شود از اهمیت زیادی برخوردار باشد.

در این صورت است که می‌توان یکی از این نکات را در این رابطه مورد بررسی قرار داد یکی از آن‌ها می‌تواند رنگی باشد که برای پلاستیک‌های گرانولی مورد استفاده قرار داده می‌شود در این صورت است که می‌توان به راحتی از این گرانول‌ها استفاده کرد. در هر حالت بهتر خواهد بود که این نکته را نیز مورد بررسی قرار داد در این زمان یکی از نکات بسیار مهم این است که هر چه رنگی که برای گرانول‌ها مورد استفاده قرار داده می‌شود بی رنگ باشد و از رنگ‌های زیادی برخوردار باشد می‌توان گفت که کیفیت خوبی را نمی‌توان برای آن در نظر داشت.

در این صورت است که می‌توان این نکته را نیز بیان کرد که با توجه به این که این کیفیت‌ها می‌توانند در میزان استفاده‌ای که در محصولات می‌شود بسیار تاثیرگذار باشد.

زمانی که از گرانول‌های بی رنگ استفاده می‌شود می‌توان به این نکته نیز اشاره کرد که این گرانول‌ها می‌توانند به میزان زیادی در خود رنگ پذیری بالایی داشته باشند در این صورت است که می‌توان گفت که برای ایجاد این رنگ پذیری بالا می‌توان از مواد پتروشیمی ‌استفاده کرد.

در هر صورت بهتر خواهد بود که برای استفاده از این مواد پتروشیمی ‌از گرانول‌های بی رنگ استفاده کرد به هر حال اگر کیفیت برای گرانول اهمیت دارد بهتر است که از گرانول‌هایی استفاده شود که این گرانول‌ها به شدت بی رنگ باشند و از کیفیت و دوام بسیار بالایی نیز برخوردار باشند و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

رنگ و کیفیت گرانول

استفاده از دستگاه‌های مناسب برای گرانول

یکی از کار‌هایی که برای گرانول باید انجام بگیرد به این صورت است که بهتر خواهد بود که ابتدا برای به دست آوردن شفافیت مناسب برای گرانول باید از دستگاه‌های خوبی استفاده کرد دستگاه‌هایی که می‌توانند به صورت بسیار خوبی بی رنگی و شفافیتی بسیار زیادی را برای پلاستیک‌های ایجاد شده داشته باشند.

 

مطالب پیشنهادی :

 کیسه های زباله چگونه ساخته می شوند؟
 بسته بندی پلاستیکی

 

در این زمان است که می‌توان گفت که دستگاه‌ها نیز می‌توانند تاثیرات زیادی در کیفیت و کارایی گرانول داشته باشند در این زمان است که بیشتر شرکت‌ها و کارخانجاتی که در سطح گرانول کار خود را انجام می‌دهند.

علاوه بر این که از گرانول‌هایی استفاده می‌کنند که درجه یک باشند از دستگاه‌هایی نیز استفاده می‌کنند که این دستگاه‌ها می‌توانند به میزان زیادی کیفیت بسیار بالایی را ایجاد کنند و این کیفیت می‌تواند به صورت قابل توجهی موثر و مفید باشد.

قیمت پایین و تاثیر رنگ در آن

یکی از نکات دیگری که می‌تواند بر گرانول تاثیر داشته باشد به این صورت است که گرانول می‌تواند به میزان زیادی با توجه به رنگی که دارد بر روی خود قیمت گذاری‌هایی را انجام دهد. در این صورت است که می‌توان گفت که هر چه رنگ گرانول رو به شفاف بودن باشد بنابراین میزان کیفیتی که برای آن در نظر گرفته می‌شود نیز بیشتر خواهد بود در نتیجه این که قیمتی که برای آن در نظر گرفته می‌شود نیز بسیار متفاوت است.

در این حالت می‌توان گفت که زمانی که رنگ‌های تیره‌تری مورد استفاده قرار داده می‌شود به این صورت که این رنگ‌های تیره می‌توانند به صورت مشکی یا رنگ‌های هم خانواده مشکی باشند مورد استفاده قرار داده می‌شوند کیفیت پایین‌تری نیز دارند.

در این صورت است که قیمتی که برای آن‌ها ایجاد می‌شود بسیار پایین خواهد بود و هزینه‌های کمتری را به خود اختصاص می‌دهند در این صورت است که می‌توان گفت که رنگ در پلاستیک‌های گرانول تاثیرات بسیار زیادی می‌تواند داشته باشد که در میزان قیمتی که برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود نیز خواهد بود. بنابراین زمانی که با گرانول‌های گران مواجهه می‌شوید بهتر است که این نکته را نیز در نظر داشت که این گرانول‌ها توانسته‌اند از کیفیت بسیار زیادی برخوردار باشند.

در این مورد بهتر است که یک نکته را نیز بیان کرد و آن را از قلم نینداخت این است که همیشه نیز استفاده از گرانول با قیمت‌های بالا لزوما به این خاطر نخواهد بود که این گرانول‌ها توانسته‌اند از کیفیت بسیار زیادی برخوردار باشند. در این حالت است که می‌توان گفت که بهتر خواهد بود که ابتدا جنس و کارایی را که برای این گرانول‌ها در نظر گرفته شده است را مورد بررسی قرار داد در این حالت است که می‌توان گفت که گرانول می‌تواند ارزشمند باشد یا این که کیفیت و ارزش خوبی را در آن نمی‌توان به دست آورد.

رنگ درکیفیت گرانول

رنگ طوسی را از دست ندهید

در صنعت گرانول نکته‌ای که می‌تواند از اهمیت زیادی برخوردار باشد همچنان رنگ است در این صنعت بهتر است که با ترکیب کردن موادی در این ماده رنگی را که به تیره می‌رود را رو به روشن درآورد و رنگ آن را به رنگ طوسی درآورد در این صورت است که می‌توان گفت که مشتریان زیادی را می‌توان به راحتی برای این گرانول‌ها ایجاد کرد.

بنابراین می‌توان گفت که اگر بتوان به صورت یکدست از محصولات گرانولی به این شکل استفاده کرد بهتر خواهد بود که برای این کار ابتدا رنگ‌هایی که ایجاد شده است را نیز در نظر داشت.
در این زمان است که بهتر خواهد بود که ابتدا از گرانول به خوبی استفاده شود و ترکیب رنگ‌هایی که برای آن ایجاد شده است را نیز در نظر داشت و مورد بررسی قرار داد.

با این حال به دست آوردن مشتریان زیاد می‌تواند برای فروش هر چه بهتر گرانول بسیار مفید باشد و البته این حالت مستلزم این است که گرانول از رنگ‌های خوبی تولید شده باشد و کیفیت و کارایی خود را نیز بتواند در غالب رنگ‌هایی که ایجاد شده است در نگاه مشتری به شکل زیبایی ایجاد کند و مورد استفاده قرار داده شود. بنابراین بهتر خواهد بود که از رنگ خوب برای گرانول و مواد پلاستیکی استفاده کرد.

 

منبع : www.mavadplastic.ir


امتیاز : نتيجه : مجموع 5 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ساعت 17:5
توسط amirali | تعداد بازديد : 16 | لينك ثابت
برچسب ها : پلاستیکی,گرانول,

اگرچه میلیاردها کیسه زباله پلی اتیلن در سراسر جهان استفاده می شود، آیا می دانید کیسه های زباله کل مراحل تولید کیسه های زباله با ماده ای به نام پلی اتیلن آغاز می شود. در حالی که مواد دیگر برای ساخت کیسه های زباله موجود است، پلی اتیلن متداول ترین آنها است. به طور خلاصه روند ساخت کیسه های زباله شامل موارد زیر است:

قرار دادن گلوله های پلی اتیلن در ظروف بزرگ یا قیف ها

گلوله های پلی اتیلن در دمای بالا ذوب شده و تحت فشار قرار می گیرند.

هوا برای ایجاد حباب در پلی اتیلن وارد شده و دمیده می شود.

سپس یک ماشین از یک قالب مخصوص برای صاف کردن و فشرده سازی حباب استفاده می کند.

سپس حباب به یک فیلم نازک تبدیل شده و سوراخ می شود.

سپس فیلم نازک در کیسه های مختلف با اندازه های مختلف برش داده می شود.

پایین کیسه ها جدا شده و کیسه ها تا می شوند و سپس روی هم قرار می گیرند.

 

پلی اتیلن چیست؟

پلی اتیلن چیست و چه کاربردی دارد؟

 

پلی اتیلن چیست؟

پلی اتیلن یک پلیمر از اتیلن است، که یک گاز بی رنگ است که در ساخت چندین ماده شیمیایی استفاده می شود. با این حال، پلی اتیلن دارای طیف وسیعی از کیفیت های قابل تحسین، مانند مقاومت در برابر رطوبت، مقاومت در برابر مواد شیمیایی و خاصیت عایق بندی عالی است.

کیسه های زباله پلی اتیلن بدون شک متداول ترین نوع کیسه های زباله موجود در بازار هستند.

این محصولات پایه نفتی به دلیل مقاومت در برابر پارگی و مقاومت بسیار محبوب شده اند.

متداول ترین نوع کیسه های زباله از پلی اتیلن با چگالی کم (LDPE) ساخته می شوند که ضد نفوذ هوا ، انعطاف پذیر ، نرم و ضد آب است. در حالی که از پلی اتیلن با چگالی بالا برای کاربردهای دیگر استفاده می شود.

 

مطالب پیشنهادی :

 بسته بندی پلاستیکی
 محاسبه مقدار پلاستیک گلخانه

 

کیسه های زباله چگونه از رزین پلی اتیلن تهیه می شوند؟

برای ساخت کیسه های زباله چند گلوله رزین سخت استوانه ای، کوچک در ظروف عظیم یا قیف هایی که برای انتقال مواد به داخل منافذ یا دستگاه استفاده می شود، ریخته می شود.

سپس گلوله های رزینی از طریق دستگاه اکسترودر ارسال می شوند.

اکسترودر دستگاهی است که برای گرم کردن و ذوب گلوله ها در دمای بسیار بالا کار می کند.

پس از گرم شدن و مخلوط کردن گلوله ها به طور مناسب توسط اکسترودر، مخلوط پلاستیک خام حاصل ،وارد یک قالب می شود، که با ایجاد برش یک حلقه مواد را شکل می دهد. هوا به داخل این حلقه وارد می شود و رزین گرم شده را به صورت یک حباب بزرگ در می آورد.

در مرحله بعدی، غلتک ها کار می کنند تا حباب را به یک لوله صاف تبدیل کنند، که یک فیلم آسان برای دستکاری است. برای برش فیلم به قطعات قابل کنترل از چاقو استفاده می شود. هر لوله از فیلم مسطح در یک طرف با گرما مهر و موم شده است. در آخر ، فیلم اندازه گیری شده و به صورت کیسه ای سوراخ می شود.

کیسه زباله های رنگی

کیسه زباله های رنگی چگونه ساخته می شوند

کیسه های زباله رنگی چگونه ساخته می شوند؟

در حالی که در درجه اول به رنگهای روشن، سفید و سیاه یافت می شود. کیسه های زباله در طیف گسترده ای از رنگ های مختلف برای اهداف مختلف وجود دارد. و روند ساخت کیسه های زباله رنگی شامل یک مرحله دیگر است که در آن از رنگ های مختلف برای جذابیت پلاستیک استفاده می شود. سپس، این پلاستیک رنگی به رول کیسه تبدیل می شود.

برای تهیه بهترین کیسه های زباله با مشاوران ما در تماس باشید

انواع محصولات کیسه زباله عبارتند از:

 • معطر با اسانس خوش بو
 •  رولی
 •  طرح لندنی که مقاومت و کشش بسیار بالایی دارد.
 •  کیسه های زباله تجاری و صنعتی
 • صادراتی
 • بیمارستانی ساده و آرم‌دار به همراه چاپ (مشکی رنگ)
 • بیمارستانی ساده و آرم‌دار زرد رنگ و نارنجی رنگ
 • فله‌ای و با بسته بندی کیسه‌ای ۲۰ و ۲۵ کیلوگرم جهت فروشندگان مصنوعات پلاستیکی
 •  سفارشی
 •  کیسه های پلاستیکی چاپ سفارشی

امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ساعت 13:42
توسط amirali | تعداد بازديد : 28 | لينك ثابت
برچسب ها : پلاستیک,زباله,

تمامی تولیدکنندگان جهت عرضه محصولات خود به بازار به انواع و اقسام  گوناگونی از بسته بندی نیازمندند. بسته بندی به معنای در بر گرفتن اقلام و کالاها از طریق ایجاد پوشش برای آنهاست. نایلکس ها و کیسه های نایلونی، قوطی های فلزی و شیشه ای، جعبه های مقوایی و چوبی و… همگی از انواع مختلف بسته بندی محسوب می شوند. انتخاب بسته بندی مناسب طبق معیارهای متفاوتی انجام می گیرد. این معیارها می توانند بر اساس نوع محصول، شرایط نگهداری، حساسیت به گرما، سرما، رطوبت، میزان هزینه، میزان اهمیت لوکس و شکیل جلوه دادن کالا و… متغیر باشند. در این بین، پلاستیک یکی از پرطرفدارترین متریال های بسته بندی می باشد که تقریبا تمامی معیارهای ذکرشده را پوشش داده و با هر سلیقه ای سازگار است.

بسته بندی پلاستیکی | بسته بندی پلاستیکی مواد غذایی | بسته بندی پلاستیکی شفاف | بسته بندی پلاستیکی مشهد | بسته بندی پلاستیکی خرما | بسته بندی پلاستیکی زعفران | بسته بندی پلاستیکی لباس | بسته بندی پلاستیکی دستمال کاغذی | بسته بندی پلاستیکی اصفهان | بسته بندی پلاستیکی خشکبار | بسته بندی نایلونی |پلاستیک بسته بندی | صادرات بسته بندی پلاستیک | تولید بسته بندی پلاستیکی | پلاستیک برای بسته بندی

از جمله ویژگی های بسته بندی های پلاستیکی که آن ها را به پوششی ایده آل تبدیل کرده، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در بر گرفتن كالا برای سهولت حمل و نقل و استفاده از محصول
 • محافظت از كالا در برابر شرایط محیط خارجی از جمله فشار، رطوبت، ضربه، حرارت، نور و…
 • دارا بودن خاصیت چاپ و رنگ پذیری جهت چاپ لوگو، تصاویر، نوشته، و اطلاعات محصول
 • سهولت در استفاده: بسته بندی های پلاستیکی به گونه ای هستند كه مصرف كننده می تواند به راحتی از محصول استفاده كند؛ فرم باز كردن، ایمنی مصرف، استفاده دوباره از بسته، سهولت حمل و…
 • جذب در بازار: بسته نقش فروشنده محتوای خود را ایفا می كند. بدین منظور بسته باید بتواند ماهیت محتوای خود و روش استفاده از آن را تشریح كند، همچنین باید دقیقا نشانگر كیفیت كالا و گسترش دهنده شهرت تولید كننده (توزیع كننده) باشد که بسته بندی های پلاستیکی چنین صفاتی را دارا می باشند.

بسته بندی پلاستیکی | بسته بندی پلاستیکی مواد غذایی | بسته بندی پلاستیکی شفاف | بسته بندی پلاستیکی مشهد | بسته بندی پلاستیکی خرما | بسته بندی پلاستیکی زعفران | بسته بندی پلاستیکی لباس | بسته بندی پلاستیکی دستمال کاغذی | بسته بندی پلاستیکی اصفهان | بسته بندی پلاستیکی خشکبار | بسته بندی نایلونی |پلاستیک بسته بندی | صادرات بسته بندی پلاستیک | تولید بسته بندی پلاستیکی | پلاستیک برای بسته بندی

انواع بسته بندی پلاستیکی

در حقیقت بسته بندی پلاستیکی واژه ای عام بوده و انواع بسیار گوناگون و متفاوتی را شامل می شود. انواع مختلف این بسته بندی با صنایع متنوعی از جمله صنایع غذایی، دارویی، آرایشی، بهداشتی، کشاورزی، قطعه سازی و لوازم یدکی، الکترونیک، لوازم خانگی، لوازم تحریر و… در ارتباط است. از معروف ترین پلاستیک ها و نایلون های بسته بندی می توان استرچ پالت، سلفون، OPP ،CPP، ترس، نایلون شیرینگ، و نایلون حبابدار را نام برد. برخی از آن ها از جنس پلی اتیلن (PE) بوده و برخی بر پایه پروپیلن (PP) تولید می شوند. از جمله پلاستیک هایی که از مواد اولیه پلی اتیلنی تهیه می شوند می توان شیرینگ های رنگی و کاور نایلون حبابدار را نام برد. پلاستیک های پروپیلنی نیز سلفون های غذایی، متالایز، لب چسب، و پاکت های بسته بندی نان، حبوبات، خشکبار و… را شامل می شوند.

 

مطالب پیشنهادی :

 محاسبه مقدار پلاستیک گلخانه
 نکاتی درباره استفاده از سفره یکبار مصرف 

 

بسته بندی پلاستیکی | بسته بندی پلاستیکی مواد غذایی | بسته بندی پلاستیکی شفاف | بسته بندی پلاستیکی مشهد | بسته بندی پلاستیکی خرما | بسته بندی پلاستیکی زعفران | بسته بندی پلاستیکی لباس | بسته بندی پلاستیکی دستمال کاغذی | بسته بندی پلاستیکی اصفهان | بسته بندی پلاستیکی خشکبار | بسته بندی نایلونی |پلاستیک بسته بندی | صادرات بسته بندی پلاستیک | تولید بسته بندی پلاستیکی | پلاستیک برای بسته بندی

کلیه محصولات پلاستیکی قابلیت سفارشی سازی داشته و در ابعاد، ضخامت، رنگ و چاپ دلخواه به صورت رول، کیسه و برش خورده تولید خواهند شد.

بسته بندی پلاستیکی | بسته بندی پلاستیکی مواد غذایی | بسته بندی پلاستیکی شفاف | بسته بندی پلاستیکی مشهد | بسته بندی پلاستیکی خرما | بسته بندی پلاستیکی زعفران | بسته بندی پلاستیکی لباس | بسته بندی پلاستیکی دستمال کاغذی | بسته بندی پلاستیکی اصفهان | بسته بندی پلاستیکی خشکبار | بسته بندی نایلونی |پلاستیک بسته بندی | صادرات بسته بندی پلاستیک | تولید بسته بندی پلاستیکی | پلاستیک برای بسته بندی

برخی از انواع نایلون های بسته بندی قابل تولید عبارتند از:

 • نایلون بسته بندی لوازم یدکی
 • نایلون بسته بندی علوفه
 • پلاستیک وکیوم
 • پلاستیک بسته بندی حبوبات
 • شیرینگ رنگی
 • فیلم استرچ
 • پاکت کاست دار
 • سلفون لب چسب دار
 • سلفون غذایی
 • کیسه اسباب بازی
 • پاکت بسته بندی نان
 • رول لمینتی فودگرید
 • کاور حبابدار مبلمان، اجاق گاز، ماشین لباسشویی…
منبع : www.vazinplast.com

امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹ساعت 13:2
توسط amirali | تعداد بازديد : 30 | لينك ثابت
برچسب ها : پلاستیک,بسته بندی,

هنگام راه اندازی گلخانه اولین سوالی که به ذهن شما خطور می کند میزان مصرف پلاستیک عریضی است که باید برای سقف گلخانه سفارش دهید ، در این مطلب می خواهیم به طور کامل نحوه محاسبه مقدار پلاستیک گلخانه را به طور کامل توضیح دهیم تا بتوانید میزان دقیق مورد نیاز خود را پیدا کنید .

 

 

گلخانه های مستطیلی

گلخانه های مستطیلی فرمول خاصی برای محاسبه ندارند ، تنها باید طول و عرض گلخانه را متر بگیرید و بر اساس آن عرض تولید را به تولید کننده سفارش دهید ، تنها نکته هائز اهمیت در رابطه با گلخانه های مستطیلی این است که از هر طرف برای اطمینان بیشتر 1 متر را اضافه تر بگیرید .

محاسبه مقدار نایلون گلخانه ای قوس دار

احتساب متراژ مصرفی نایلون گلخانه ای بر اساس متر مربع می باشد به این صورت که پس محاسبه متراژ مصرفی به ازای هر 5 متر مربع 1 کیلو نایلون مورد نیاز است .

به عنوان مثال : گلخانه ای با متراژ 5000 متر و ارتفاع 6 متر در مجموع 5600 متر مربع نایلون نیاز دارد که می توان طبق مثال زیر محاسبه کرد .

 

مطالب پیشنهادی :

 نکاتی درباره استفاده از سفره یکبار مصرف 
 مزایای استفاده از سفره یکبار مصرف در زندگی روزمره 

 

 

1120 = 5 ÷ 5600

کیلو نایلون = هر کیلو نایلون ÷ متر مربع

نکته : حتما تا آنجایی که می توانید عرض نایلون را بیشتر سفارش دهید ، زیرا پوشش یک تکه باعث مصرف بهینه تر و کم شدن هزینه و در آخر باعث افزایش بازده ای خواهد شد .

نکته 2 : در محاسبه مقدار پلاستیک گلخانه حتما به طول 1 متر بیشتر در نظر بگیرید .

تولید کننده انواع محصولات پلاستیکی گلخانه ای و کشاورزی

شرکت تولید کننده محصولات پلی اتیلنی سانی پلاست قادر به تولید انواع محصولات نایلونی و پلاستیکی گلخانه و کشاورزی در ابعاد 1 تا 18 متر می باشد.

سوالات متداولی در رابطه با پلاستیک های گلخانه ای

اگر معماری گلخانه شما چیزی به جز موارد معمول است کافیست با ما تماس بگیرید تا مشاوران فروش نحوه محاسبه میزان مصرف را به طور کامل به صورت رایگان در اختیار شما قرار دهند .

برای دریافت اطلاعات تکمیلی در رابطه با نحوه محاسبه گلخانه های خارجی با ما ئر تماس باشید.

 

منبع : www.saniplastmehr.com

 


امتیاز : نتيجه : مجموع 2 امتياز توسط 2 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ساعت 17:39
توسط amirali | تعداد بازديد : 31 | لينك ثابت
برچسب ها : پلاستیک,گلخانه,کشاورزی,

 

سفره های یکبار مصرف بین خانواده‌های ایرانی حسابی پرمصرف هستند، به طوری که غالب مردم در مجالس و مهمانی ها و حتی منازل مسکونی خود از سفره های رنگارنگ یکبار مصرف بهره می گیرند.

استفاده از سفره های یکبار مصرف مزیت های بسیار زیادی دارد که از مهمترین آنها می توان به سادگی استفاده ، قیمت پایین ، حجم و وزن کم و مهمتر از همه عدم نیاز به تمیز کاری و استفاده مجدد اشاره نمود.

این سفرها بهترین انتخاب برای زمانی هستند که فرصت شستن و پاک کردن سفره وجود نداشته باشد. به عنوان مثال اگر سفره یکبار مصرف در مجالس عروسی و عزا استفاده شود، بلافاصله بعد از صرف غذا سفره را جمع کرده و در سطل زباله می اندازیم و نیازی به پاک کردن و تمیز کردن سفره نیست.

 اما برخی از تولیدکنندگان برای سود بیشتر خود،سفره های بی کیفیتی را به بازار عرضه میکنند که هم برای محیط و هم سلامتی انسان مضر هستند.

تولیدکنندگان باید با استفاده از موادی که کمترین آسیب را به محیط زیست و سلامتی انسان برساند،انواع سفره یکبار مصرف را به بازار عرضه کنند.

درست است که استفاده از سفره های یکبار مصرف کار را برای ما راحت کرده است، اما اگر در انتخاب سفره یکبار مصرف دقت کافی نداشته باشیم و زمان استفاده از آن نکاتی را رعایت نکنیم ممکن است مشکلاتی برای ما به وجود آید.

اگر جزء کسانی هستید که از سفره های یکبار مصرف در زندگی روزمره خود زیاد استفاده می کنید،حتما به نکات زیر توجه کنید.
 
مطالب پیشنهادی :
 مزایای استفاده از سفره یکبار مصرف در زندگی روزمره 
 خواص و ویژگی و کاربرد پلاستیک در زندگی روزمره 


نکاتی درباره استفاده از سفره های یکبار مصرف

 
 
 • سفره یکبار مصرف حتماً باید دارای پروانه ساخت ، علامت استاندارد ، مجوز بهداشت و نام و نشان کارخانه تولیدکننده باشد.
 • سفره یکبار مصرف را فقط از مراکز معتبر خریداری کنید.
 • از گذاشتن نان و یا هر ماده غذایی دیگری درسفره یکبار مصرف جداً خودداری کنید.
 • سفره با کیفیت و استاندارد انتخاب کنید.در سفره یکبار مصرف بی‌کیفیت، مرکب نقوش سطح آن، به راحتی به محض تماس با دست جدا شده و دست را رنگی میکند. این مواد رنگی برای سلامتی انسان مضر است.برخی از تولیدکنندگان سفره یکبار مصرف،برای کاهش هزینه های خود از کربن که ماده ارزان ولی خطرناک است،استفاده میکنند.کربن اگر با دست و یا مواد غذایی تماس داشته باشد، اثرات مخربی را برای افراد به همراه خواهد داشت.
 • از سفره یکبار مصرف نباید بوی نامطبوع استشمام شود.
 • سفره یکبار مصرف مرغوب، دارای رنگ روشن و شفافی است و در آن ذرات ریز پراکنده سیاه رنگ وجود ندارد.
منبع : harirplastic.com

امتیاز : نتيجه : مجموع 4 امتياز توسط 2 نفر

موضوعات: پلاستیک,

نوشته شده در شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ساعت 12:15
توسط amirali | تعداد بازديد : 23 | لينك ثابت
برچسب ها : پلاستیک,سفره یکبار مصرف,

مزایای استفاده از سفره یکبار مصرف

سفره های پارچه ای دیگر محدود به اینکه بگوییم سنتی هستند ،نیست.

سفره های یکبار مصرف  با مزایای استفاده از دوام بهبود یافته و نگهداری آسان ، اکنون به عنوان گزینه های مناسب برای انواع شرایط - چه در داخل خانه و چه در خارج از خانه - تعیین شده اند.

توانایی پاک کردن بلافاصله آلودگی باعث تمیز کردن سریعتر میز می شود زیرا نیازی به شستشو و استفاده مجدد آن مانند یک پارچه نخی استاندارد نیست. سهولت استفاده و محبوبیت سفره های یکبار مصرف باعث شده آنها در خانه ها و مشاغل رایج شوند.

تمیز کردن سفره های نخی هنگام کثیف شدن می تواند مشکل ساز شود. در برخی موارد ، می تواند منجر به ایجاد لکه هایی شود که به هیچ وجه قابل پاک شدن نیستند. اگر حادثه ای اتفاق بیفتد ، در نهایت وقت و هزینه خود را صرف تمیز کردن محصولات می کنید تا دوباره آن را تمیز کنید - این امر به ویژه اگر فرزندان نامرتبی دارید ، بیشتر صدق می کند!

سفره های یکبار مصرف با کیفیت بالا با توجه به تنوع رنگ و طرحی که وجود دارد در برابر آب مقاوم هستند که برای فضای باز بسیار مناسب هستند.

همچنین سفره های یکبار مصرف مقاوم در برابر خراش میز می باشند زیرا یک پوشش محافظ برای میز را میتواند تشکیل دهد.

 

مطالب پیشنهادی :

 خواص و ویژگی و کاربرد پلاستیک در زندگی روزمره

 مزایای ظروف پلاستیکی در بسته بندی 
 

 

ضد آب

سفره های پارچه ای یا سنتی به دلیل داشتن بافت جاذب به راحتی لکه روی آن میماند. از بین بردن لکه های غذا به سختی انجام می شود و اسکراب شدید باعث کمرنگ شدن رنگ و ساییده شدن پارچه می شود و ظاهر آن بیسار زشت میشود.

 

مقرون به صرفه

سفره های یکبار مصرف بسیار ارزان هستند. و تعویض مکرر آنها نیز بسیار به صرفه میباشد. چون هزینه شست و شو و لکه بری نداریم.

 

تنوع

سفره های یکبار مصرف در رده های مختلف قیمت وجود دارد که اغلب کیفیت آنها را منعکس می کند. سفره های شفاف و رنگی در طرح های متنوع بسیاری وجود دارد . به دلیل شکیل بودن طرح و رنگ بندی متفاوت برای میهمانی ها بسیار مناسب است.

با وجود تنوع رنگ و چاپ ، سفره یکبار مصرف ارزان قیمت به نظر می رسد. گرچه سفره می تواند مدت زیادی دوام داشته باشد ، اما به احتمال زیاد از ظاهر آن خسته خواهید شد.ولی باتوجه به تنوع رنگی و قیمت ارزان این محصولات به راحتی میتوانید طرح و رنگ را تغییر دهید.

 

منبع : www.paydarplastic.com


امتیاز : نتيجه : مجموع 6 امتياز توسط 2 نفر

موضوعات: پلاستیک,

نوشته شده در یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ساعت 13:35
توسط amirali | تعداد بازديد : 25 | لينك ثابت
برچسب ها : پلاستیک,یکبار مصرف,سفره یکبار مصرف,

پلاستیک چیست؟

پلاستیک به دسته‌ای از مواد مصنوعی و یا نیمه مصنوعی گویند که از فرایند بسپارش یا پلیمریزاسیون بدست می‌آیند. پلاستیک‌ها دسته‌ای از بسپارهای افزایشی یا تراکمی هستند.
پلاستیک‌ها را می‌توان به شکل‌های مختلف درآورد.

عمدتاً پلاستیک‌ها برای عرضه به بازار به مواد کمکی متعددی از قبیل مواد ضد بلوک، آنتی‌اکسیدان‌ها، عوامل ضدشکاف مانند پلی‌بوتادین‌ها، پایدارکننده‌های گرمایشی، لغزنده‌کننده‌ها، رنگ‌ها و تأخیراندازهای شعله‌وری از قبیل آنتمران آغشته می‌کنند. پس از دفع پلاستیک به صورت زباله، هر یک از این مواد می‌تواند در اثر حرارت غذا با مواد غذایی وارد واکنش شیمیایی پلیمر شود.

انواع پلاستیک و خواص آن

موادی هستند جامد و پایدار با منشاء نفت و گاز که امروز جانشین بسیار مناسبی برای چوب و فلز و شیشه و سرامیک ها می باشند. منشاء اصلی پلاستیک اتیلن (C2 H4) می باشد که خود از اتان و پروپان تشکیل می شود.

طبقه بندی پلاستیک ها در مهمترین تقسیم بندی به دو گروه اصلی تقسیم می شوند:

الف) ترموپلاست ها (پلاستیک های گرما نرم): یعنی پلاستیک هایی که در اثر حرارت نرم شده و در اثر از دست دادن حرارت سخت می شود؛ مثل: نایلون.

ب) ترموست ها (پلاستیک های گرما سخت): منظور پلاستیک هایی که برای اولین بار در اثر حرارت شکل پودری آنها به قطعه ای یک پارچه تبدیل می شود. اما این قطعه دیگر هرگز توسط گرما ذوب نخواهد شد؛ مانند: ملامین، باکالیت. (به علت وجود پیوند های عرضی و شبکۀ سه بعدی)

کاربرد پلاستیک در زندگی

 • پلاستیک در مقایسه با مصالح سنتی نظیر چوب، شیشه و بتون، پلاستیک‌ها تقریبا به تازگی وارد کارهای ساختمانی شده‌اند.
 • فراوانی کاربرد پلاستیکدر زندگی روزمرهء امروزی در ساخت بسیاری از کالا ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده در ساخت عدسی ها و پنجره هواپیماها به کار می‌رود. در کوچه و خیابان تقریبا در دست هر کس یک کیسه یا کیف پلاستیکی به چشم می خورد.
 • از پلاستیک در ساخت وسایل بی شماری از جمله سطل لیوان مسواک شانه زنبیل جعبه رادیو ترانزیستور و غیره استفاده می‌شود.
 • امروزه دانشمندان موفق به ساخت انواعی از پلاستیک شده اند که عایق سرما و گرماست. وجود پلاستیک حتی در جراحی و اتاق عمل نیز ضروری است.

ویژگی پلاستیک ها

ویژگی های منحصر بفرد پليمرها ، آنها را در رده پرمصرف ترین مواد در جهان قرار داده است. این ویژگی ها عبارتند از :

۱- سبکی آنها نسبت به موادی چون فلزات که مصرف پلاستیک ها را در شرایط و مکان های مختلف امکانپذیر نموده است.
۲- عایق بودن پلاستیک ها در برابر الکتریسته که موجب استفاده فراوان از این پلیمر در صنایع الکتریکی و الکترونیکی مانند روکش انواع سیم ها، کابل ها، وسایل و ابزار الکتریکی، ساخت انواع مختلف کلید، سرپیچ ، پریز و … شده است.
۳- به علت شفافیت برخی از پلاستیک ها، می توان آنها را حتی جایگزین شیشه نمود.

مطالب پیشنهادی :

 مزایای ظروف پلاستیکی در بسته بندی 

 چرخه زندگی یک محصول پلاستیکی۴- قابلیت رنگ پذیری، که به خاطر آن می توان از پلاستیکها درتولید قطعات استفاده کرد که نیاز به رنگ آمیزی نداشته باشد.
۵- به علت مقاومت بالای برخی از این نوع پلیمرها ، قابلیت استفاده از آنها در شرایط مختلف جوی وجود دارد.
۶- مقاومت بالا در برابر خوردگی مواد شیمیایی، ویژگی دیگری است که کاربرد آنها را در صنایع شیمیایی، غذایی و بهداشتی میسر نموده است.
۷- پلاستیک ها در ساخت وسایل پزشکی و جراحی، دندانپزشکی، صنایع داروسازی و … میتوانند استفاده شوند چرا که میکروبها، باکتریها، انگلها، قارچها و جلبکها، توانایی رشد روی پلاستیکها را ندارند.
۸- عایق بودن در برابر حرارت کاربرد این نوع پلیمر را افزایش داده، چرا که از آن در ساخت اشیایی که در مجاورت حرارت قرارگرفته، اما خود نباید گرم شوند مانند فرمان اتومبیل، دسته ظروف، میز، صندلی و … می توان استفاده کرد.
۹- و سرانجام ارزانی، سرعت بالای ساخت و قیمت پایین مواد اولیه است که باعث استفاده گسترده از پلاستیکها می شود.

تاریخچه ی پلاستیک

نخستین پلاستیک تجارتی در ایالت متحده، نیترات سلولز بود که تولید آن به یک قرن پیش بر می‌گردد. این پلاستیک توسط gohn wesly hyatt تولید گردید تا جایگزین عاج فیل شود. از عاج فیل تزئینات و وسایل بازی می‌ساختند. در ابتدا پیشرفت و توسعه در تکنولوژی پلاستیک‌ها به آهستگی پیش می‌رفت، صنایع پلاستیک‌های تجاری امروزی بعد از دهه ۱۹۳۰ شروع به کار نمودند. پس از پایان یافتن جنگ جهانی دوم، پلاستیک‌ها به طور گسترده در ساختمان بناها مورد استفاده قرار گرفتند. انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران به عنوان فراگیرترین تشکل پلیمری کشور از سال ۱۳۹۲ فعالیت خود را آغاز کرد.

 

 

منبع : soroushplastic.com


امتیاز : نتيجه : مجموع 6 امتياز توسط 3 نفر

موضوعات: پلاستیک,

نوشته شده در شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ساعت 14:46
توسط amirali | تعداد بازديد : 27 | لينك ثابت
برچسب ها : پلاستیک,
آخرين مطالب ارسالي
» آیا می توان مخازن ذخیره آب را دفن کرد؟ (دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ | ۱۴:۵۸)
» انواع مختلف بازیافت (پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۰ | ۱۱:۴۴)
» انتخاب مخزن آب برای باغ (پنجشنبه ۰۱ مهر ۱۴۰۰ | ۱۴:۵۲)
» چرا باید برای بسته بندی محصولات خود آب بندی حرارتی را امتحان کنید؟ (شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۲:۳۶)
» مزایای استفاده از پلاستیک بازیافت شده (دوشنبه ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۳:۳۰)
» 11 روش ساده برای کاهش ضایعات پلاستیکی امروز (جمعه ۲۲ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۲:۱۸)
» سوالات متداول تعمیر مخزن پلی (شنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۷:۲۳)
» 5 راه پلاستیک که انقلابی در صنعت بهداشت ایجاد کرد (شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۲:۴۴)
» آیا مخزن ذخیره سازی آب باعث گرم شدن آب شما می شود؟ (چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۰ | ۱۲:۲۹)
» کیسه های پلاستیکی (دوشنبه ۲۱ تیر ۱۴۰۰ | ۱۵:۱۴)
» نحوه محاسبه حجم یک مخزن سپتیک (شنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۰ | ۱۳:۴۴)
» پنج کاری که می توانید برای پایان دادن به آلودگی پلاستیک انجام دهید (پنجشنبه ۰۳ تیر ۱۴۰۰ | ۱۱:۳۱)
» آیا رنگ مخازن آب پلاستیکی مهم است؟ (سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۲:۰۴)
» مزایای ظروف پلاستیکی در بسته بندی (چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۱:۴۴)
» مخزن باران چگونه کار می کند؟ (شنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۲:۲۰)
» مخزن آب آشامیدنی چیست؟ (جمعه ۰۷ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۳:۴۸)
» چرخه زندگی یک محصول پلاستیکی (جمعه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۵:۳۹)
» جوانب مثبت و منفی جام های یکبار مصرف (شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۳:۳۴)
» آیا جامعه می تواند از کیسه های پلی خداحافظی کند؟ (جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۲:۴۶)
» 5 دلیل غیرمنتظره استفاده از دستمال سفره و سفره با کیفیت رستوران به جای محصولات کاغذی یکبار مصرف (شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۳:۱۰)

صفحه قبل 1 2 3 صفحه بعد
موضوعات
نويسندگان
» amirali (27)
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰
» بازديد امروز : 60
» بازديد ديرور : 2
» بازديد ماه گذشته : 209
» بازديد سال گذشته : 1947
» كل بازديد : 2229

» كاربران آنلاين : 1
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 1

» مجموع مطالب : 31
» مجموع نظرات : 0
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 3.80.3.192
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۴۰۰/۰۷/۲۶
تبلیغات متنی
خريد بک لینک در تمام وبلاگها
لوازم یدکی ال ۹۰
خرید فیلم و سریال
Barabas Ropa de hombre
Hookah Shisha Tobacco